Alüminyum Hurda Fiyatları

Hurdacı firmalar alüminyum hurdasını kaç liradan alıyor? İşte tüm detaylarıyla bu tarz soruları içtenlikle cevaplıyoruz. Alüminyum hurda fiyatı belirlenirken maden kalitesine dikkat edilmektedir. Alüminyum hurda fiyatları listesi oksidasyon kademesi göz önüne alınarak oluşturulmaktadır. Satmak istediğiniz alüminyum hurda kilosu yani miktarına göre aşağıda bulunan hurda fiyat listesine göre hesaplanmaktadır. Alüminyum hurda geri dönüşüm sektörü için önemli madenler arasındadır.

Alüminyum hurda alımı yapan firmalar arasında bulunan İstanbul Metal sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Alüminyum hurda kilo fiyatı piyasadaki arz talebe göre her saat değişiklik göstermektedir. Bu sebeple alüminyum hurda alanlar güncel hurda fiyat listesini sürekli takip etmek zorundadır.

Alüminyum gümüş gri renkte sünebilen bir metal türüdür. Doğada, çoğunlukla boksit cevheri halinde bulunmaktadır. Oksidasyona karşı yüksek bir dirence sahiptir. Temelinde pasivasyon özelliği bulunan bu direnç sayesinde endüstriyel alanda birçok şekilde kullanılmaktadır.

Kullanıldığı alana göre alüminyum hurdası da çeşitlilik gösterebilmektedir. Alüminyum hurda çeşitleri; kablo hurdasından çay demliğine, yemek tabağından kapı tokmağına kadar yüzlerce farklı biçimde bulunabilir.

İstanbul geri dönüşüm firmaları alüminyum hurda fiyati belirlerken LME (London Metal Exchange) yani Londra Metal Borsası’nda ki işlemleri takip etmektedir.

Alüminyum Hurda Fiyatı

Uzun süre dayanıklılık göstermesi gereken ancak aynı zaman da hafiflik zorunluğu bulunan taşımacılık ve inşaat sektörlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dünya ekonomisinde önemli bir yeri olan alüminyum hurda fiyatı İstanbul ve çevresinde ortalama aynı tutardadır. Son zamanlarda uzay ve havacılık ile ilgili sanayileşmenin artmasıyla, alüminyum daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Alüminyum diğer hurda çeşitlerine göre biraz daha hafiftir.

Alüminyum, günlük hayatta kullandığımız pek çok sıvı ve gaz çeşitlerine karşı dayanıklıdır. Ayrıca hava şartlarına karşı dayanıklı olduğundan yiyecek ve içecek maddelerin korunması ve ambalajlanması için sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle hurda alüminyum kutu fiyatları içerisinde ki yükseliş bu sebepledir.

Alüminyum hurdası alan firmalar

Hurda alüminyum kilosu daha pahalı olsa da aynı hacimdeki demir hurdası daha ağırdır. Hafifliği ve kolay işlenebilirliğiyle bilinen alüminyumun ısı ve ışığı yansıtma kabiliyeti gayet yüksektir. Açık gümüşi rengi sayesinde parlak görünümlü Hurda alüminyum İstanbul içerisinde gerek iç mekan gerekse dış mekanlarda kullanıldığından mimari açıdan cazibeli bir görünüme sahiptir.

Hurda alüminyum fiyatları kullanıldığı alana göre de değişiklik gösterebilir. Hurda alüminyum alan firmalar tarafından İstanbul’dan toplanan alüminyum hurdaları bir hurda deposunda biriktirilmektedir. Bu alüminyum hurda depoları, hurdacılık sektörünün gelişmesiyle her geçen gün genişlemektedir.

Piyasadan toplanan hurda alüminyum kilosu yükseldikten sonra, hurda alüminyum geri dönüşüm tesislerine gönderilmektedir. Bu tesislerde yeniden işlenerek hurda alüminyum külçeler haline dönüştürülür. Hurda alüminyum hammadde haline gelen bu külçeler hurda piyasasında daha çok rağbet görür. Normal hurda alüminyum kg fiyatı ile doğrudan ilişkili olsa da hurda alüminyum külçe fiyatları daha yüksektir.

Alüminyum Hurda Fiyatı İstanbul

Tarihte eski Yunanlar ve bir kısım Romalılar tarafından toz alüminyum özellikle kumaşlarda ve süsleme alanlarında kullanılan boyaların renklerini sabitleştirmek amacıyla kullanılmıştır. Ayrıca kesik ve yaralarda kanamayı durdurmak amacıyla da sık sık alüminyum talaşı kullanmışlardır.

Günümüzde hala sağlık sektöründe damar büzücü yapısıyla ve kan durdurma özellikleriyle kullanılmaktadır. Sadece endüstriyel alanda değil, sağlık sektöründe de kullanılan alüminyum hurdası değerli metaller arasındadır.

İstanbul hurda alüminyum fiyatları bakımından hurda metal borsasını yakından takip eden şehirler içerisindedir. İstanbul’da hurda alüminyum alan firmalar içerisinde lider konumdayız. Her türlü alüminyum hurdası alınır uygun fiyatla satılır.

Hurda alüminyum fiyatı

En yüksek fiyatla alüminyum hurdası alan firmalar arasında yer almaktayız. Adresten hurda alımı yapan firmamız, sizlerin desteğiyle büyümeye devam ediyor. Alüminyum hurdası satmak için bizi hemen arayabilirsiniz. Bizden fiyat öğrenmeden alüminyum hurda satışı yapmamanızı içtenlikle tavsiye ederiz.

Adolf Hitler’in Almanya yönetime gelişinin ardından Almanya, alüminyum üretiminde dünyada lider bir konuma sahip olmuştur. Ancak takvimler 1942’yi göstermeye başladığında ABD’de yeni hidroelektrik santralleri açılmıştır. Bu sayede Amerika Birleşik Devletleri, Nazi Almanya’sından büyük bir alüminyum üreticisi haline gelmiştir.

Almanya ABD’nin bu gücüyle baş edemez hale gelmiştir. Öyle ki, ABD sadece dört yıl içerisinde tam olarak 60 bin savaş uçağını üretebilecek kadar çok alüminyum üretir hale gelmiştir.

Yerkabuğunda yaklaşık yüzde sekiz civarında alüminyum bulunur. Miktarın bol olması alüminyum fiyatını düşürmeye yetmez. Çünkü doğada bulunan alüminyumun büyük bir bölümü serbest değildir. Bu sebeple tarihi bazı dönemlerde alüminyum altından daha kıymetli hale gelmiştir. Ticari alüminyum üretimine yaklaşık yüz yıl önce başlanmıştır.

İlk keşfedildiği yıllarda alüminyumu cevherinden ayırmak çok zordu. Rafine edilmesi çok zor olduğundan maden kıymetli hale gelmiştir. Her ne kadar üzerini kapatan oksitlenmeyi temizlemek zor olasa da demirde paslanma olduğundan alüminyum daha çok tercih edilmektedir.

Alüminyum endüstrisine büyük bir yük oluşsa da geri dönüşüm ile alüminyum hurdası geri kazanımları artmaktadır. Hurda alüminyum geri kazanımı için yüksek miktarda elektrik gereklidir.

Ancak alüminyum reaktif bir metal olduğundan, doğa da bulunan cevherinden üretilmesinden se alüminyum hurdası geri dönüşümü daha zahmetsiz ve maliyetsizdir. Alüminyum canlı hücreler üzerinde yararlı bir etkiye sahip değildir.

Bu sebeple bazı kişilerin alüminyum ile doğrudan teması sonucu alerjik reaksiyonlar gözlemlenmiştir. Özellikle çıplak elle dokunan bazı kişilerde deri hastalığı veya iltihaplanması görülmüştür. Sektöre hizmet veren hurdacı firmalar dikkatli olmalıdır.

Bu nedenledir ki, alüminyum hurdası alan firmalar ile çalışan personelin bilinçli ve eğitimli olması gerekmektedir. Sektöre verdiği olumsuz etkiler sebebiyle alüminyum hurdaların fiyatları normale oranla daha yüksektir.

Alüminyum hurda fiyatı 2019

Hurda alüminyum fiyatları 2019 fiyat listesi mart ayında paylaşıldığından güncelliğini yitirmiş olabilir. Güncel alüminyum hurdası kilo fiyatı ne kadar? Öğrenmek için bizi hemen arayabilirsiniz.

Hurda Aliminyum Kilo Fiyatı ne kadar? Hurda Alüminyu Kilosu kaç para?

İstanbul’da ki alüminyum hurdacısı olarak nam salan İstanbul Hurdacılık bünyesinde her türlü aliminyum hurdası alınır. Güncel hurda fiyatları baz alınarak oluşturulan Alüminyum hurda fiyatı 2019 listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizlere en kaliteli hizmeti en kısa sürede ulaştırmaya çalışan hurdacı firmamız haftanın 7 günü hizmetinizdedir.

Bugün ki alüminyum hurda fiyatları yukarıda ki gibidir. Alüminyum hurdası fiyatları güncel hurda piyasası içerisinde anlık olarak değişkenlik göstermektedir.

Bu sebeple hurda alüminyum satmak istediğiniz an firmamızı arayarak, güncel hurda alüminyum fiyatları hakkında bilgi alabilir, sektörü yakından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

0 (533) 680 2655 WhatsApp