İstanbul Hurdacı Aylık Kazancı

Hurdacı firmaları aylık kazancı ne kadar? Sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Bu durum İstanbul hurdacı firması için de aynen geçerlidir. Ticaretin her şeklinde olduğu gibi hurdacılık hizmetlerinde de kazanç performansa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Herkes hurdada para var, hurdacılar çok para kazanıyor gibi yanlış bir algı içerisindedir. Özellikle büyük şehirlerde hurda işi yapmak sandığınız kadar kolay değildir.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki hurdacı olmak göründüğü kadar kolay değildir. Dışarıdan bakıldığında her meslek basit gözükebilir. Ancak içerisine girildiğinde kendi özgü riskleri barındıran aşırı yorucu bir iş olduğu kısa sürede anlaşılacaktır. Bu riskleri göze alabilme seviyenize ve işinize verdiğiniz öneme bağlı olraka hurda işi aylık kazancı da değişecektir.

Hurdacılar ne kadar kazanır?

Hurda işinde para varmı? Sorusunun cevabı, “siz çok çalışırsanız neden olmasın” olmalıdır. Önemli olan mesleğinize verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz ilgidir. Kendinize hurdacılıkta para varmı diye sormak yerine nasıl hurdacılık yaparım veya hurdacılık nasıl yapılır diye sorsanız çok daha doğru bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Hurdacılık nasıl yapılır ?

Genel anlamda hurdacılık, kullanılmayan atıl duruma düşmüş geri dönüştürebilir maddeleri toplayarak, ekonomiye yeniden kazandırmaya çalışmaktır. Karınca misali kırk yıl çalışıp bir yıl keyfini sürebileceğiniz bir meslek türüdür. Hurda piyasasında ki denge, fiyatlama, arz talep gibi bir çok duruma göre kazancınız değişebilir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde hurdacı arkadaşların daha sabırlı olması gerekmektedir.

Hurdacılık Yaparak Para Kazanmak

Eğer siz de hurda işi yapmak istiyorum diyenlerdenseniz öncelikle hurda malzemeler hakkında bilgiye sahip olmalısınız. Hurdacılık yapmak öncelikle hurdaların tanınmasıyla mümkündür. Alınacak olan malzemeler tespit edilebiliyorsa mesleğin gereksinimlerini taşıyıp taşımadığınıza göre davranmanız daha doğru olacaktır.

  • Hurdacılık nasıl meslek?
  • Para Eden Hurdalar
  • Hurda nasıl toplanır?
  • En değerli hurdalar neler?
  • Hangi hurdalar daha çok para eder?
  • Değerli hurdaları nasıl ayırt ederim?
  • Para eden hurdalar neler?

Hurdacılar ne kadar kazanır?

Hurdacılar bulundukları bölgede bulunan malzemelerin piyasa değerlerine, bölgeye hakimiyetlerine ve bölgedeki hurda deposu sayısına göre farklı kazançlar elde eder.

Örneğin, istanbul hurdacı ile izmit hurdacı arasında büyük kazanç farklılıkları olabilir. Yani hurdacılar ne kadar kazanır sorusunun asıl cevabı sizin ne kadar çok çalıştığınızda gizlidir. Tam olarak hurda işi aylık kazancı ile alakalı net bir şey söylemek mümkün değildir.

İstanbul hurda alımı konusunda geniş bir alana sahipken, İzmit hurdacı firmalar için daha değerli madenlerin bulunabileceği bir nokta olabilir. Veya İstanbul hurdacı firması bir hurda alımı için örneğin 30-40 km arası yol yapmak zorunda kalırken İzmit’te çok daha kısa mesafede gerçekleştirilebilir. hatta İzmit’te ki hurdacılar bizzat müşterinin ayağına gitmeyebilir. Yüz ölçüm ulaşım şartları hemen hemen her şey hurdacı kazancını etkileyen faktörlerdir.

Hurdacılık yapmak istiyorum ne yapmalıyım?

İstanbul hurdacılık olarak sektöre hizmet etmek isteyen herkesin yanındayız. Çoğunlukla kendi bölgelerine hakim küçük çapta hurda işi yapmaya çalışan kişilere fiyat, hizmet desteğiyle yardımcı oluyoruz. Siz de bölgenize hakim bir hurda toplayıcısı iseniz bizimle iletişime geçerek toplayıp, biriktirdiğiniz hurdaları değerinde satabilirsiniz. Veya sadece hurda işi yapmak istiyorum diyenlerdenseniz sizlere de kapımız açık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

0 (533) 680 2655 WhatsApp