Güzeltepe Mahallesi Hurdacı

Güzeltepe mahallesi hurdacısı olarak her tür hurda bakır almaya devam ediyoruz. Hurda malzeme alım satımlarında tecrübe ile hareket etmekteyiz. İstanbul Hurdacılık kaliteli hizmetleriyle Güzeltepe bölgesinde hurda alım satım ve geri dönüşüm faaliyetlerinin değişmesine profesyonel katkı sağlamaktayız.

Yüksek tonajlı alımlarda yüksek fiyat garantisi vermekteyiz. Güzeltepe hurdacısı firmamız hizmetinizdedir. Güzeltepe’de hurdacılık yapan işyerleri içinde çok seveceğiniz kişiye özel hizmetlerimiz ile ilk tercih olmayı başarıyoruz. Hurda alımlarında bedelini tartılırken size özel fiyat listesiyle hesaplıyoruz. Satacağınız her türden hurdayı almak amacıyla Üsküdar Güzeltepe mahallesinde hurda alım deposu açtık.

İstanbul Hurdacılık sizler gibi kaliteli hizmetten ödün vermeyen müşterilerine yedi gün hizmet vermektedir. Güzeltepe bölgesi çevresinde geri dönüşüm ve hurdacı fabrikasıyız. Ne kadar hurda malzemeniz varsa zaman kaybetmeden elemanlarımıza ulaşıp 4 dakika geçmeden size özel fiyat teklifi vermemizi sağlayabilirsiniz.

Güzeltepe mahallesinden 2.el eşyalar ve hurda malzemeler alımı için hurdanızın değerini nakit ödemekteyiz. Yüksek tonajda hurda malzeme satmak istiyor musunuz? Güzeltepe mahallesi hurdacısı olarak tonajlı hurda fiyat teklifi sunmak amacıyla adresinize geliriz.

Güzeltepe de uygulanan hurda fiyatlarıyla alım satım hizmeti vermekteyiz. Üsküdar Güzeltepe merkez hurdacısı olmanın keyfini paylaşmaktayız.

Güzeltepe Mahallesi’nde Hurdacı Numarası

Yirmi yedi yıldır on binlerce kilodaki hurdayı geri dönüşüm aracılığıyla Türkiye ekonomisine kazandırabildik. Hizmetlerimizle ihtiyaçtan az doğal kaynak yok edildi. Şimdi arayarak, günlük hurda fiyatlarıyla hurdanızı değerlendirebilirsiniz. Bu yüzden hurda fiyatı istemek nedeniyle hizmet numaramızı tuşlamanız yeterlidir.

Güzeltepe mahallesi hurdacı telefon numarası sayfamızın içeriğinde sadece tıklayarak tuşlayabileceğiniz konumdadır. Anlattığımız gibi hurdacılık geleceğe önem vermektir. Sizde dilerseniz topladığınız hurdaların geri dönüştürülmesini sağlayıp firmamızın çalışmalarına katkı sağlayabilirsiniz. Güzeltepe mahallesi hurdacılık hurdacılık faaliyetleri sunduğumuz yerler arasındadır.

Güzeltepe Mahallesi’nde Hurda Alan Firmalar

Güzeltepe mahallesi genelinde hurda ve ikinci el mutfak eşyası alım satımı işlerinizde yardımcı oluyoruz. Güzeltepe mahallesinde adresten hurda zamak antimon almaktayız. Şimdi sizin gibi kıymetli potansiyel müşterilerimize Güzeltepe’de hurda alan yerlerle firmamız arasındaki farkı anlatmaya çalışıyoruz. Hurdası olanların memnuniyetini önde tutarak daha fazla çalışmaktan kazanarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla her türde hizmeti kapınıza kadar getiriyoruz.

Güzeltepe mahallesinde çinko hurdası, hurda kalay, hurda çelik, zamak hurda, torna artığı almaktayız. Toptan hurda çinko, kurşun, bakır, kablo, alüminyum,demir alımına özel piyasasının üstünde fiyat listesi uygulamaktayız. Güzeltepe mahallesi merkezinde hurda alım satımı yapanlar arasında profesyonel hizmetler ve deneyimli kadromuzla liderlik yapıyoruz.

Güzeltepe Mahallesi Hurdacı Firmalar

Sizde her tür atık hurdası satışı sebebi ile bizi çaldırabilirsiniz. Profesyonel anlayışla kazanç elde etmek istemekteyiz. Güzeltepe çevresinde hurdacı firması mı arıyorsunuz? Güzeltepe’nin tecrübeli hurda alım firması İstanbul Hurdacılık hizmeti ayağınıza getiriyor!

Güzeltepe mahallesi hurdacı firması olarak Üsküdar Güzeltepe’nin her noktasında her çeşit hurda alımı yapmaktayız. Her tonajdaki hurda malzemelerin alımı için uygun hurda nakliye ekibimizi gönderiyoruz. Yirmi yedi yıllık deneyimle Güzeltepe piyasasına yenilikler getirmeye devam ediyoruz. En yakın Güzeltepe hurdacı telefonlarımızı arayarak iletişim kurabilirsiniz. Üsküdar’ın tümünde olduğu gibi Güzeltepe ilçesinde de hurda alım servislerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. Tecrübeli Üsküdar hurdacı arayışınızda hizmet veriyoruz.

Üsküdar Güzeltepe Mahallesi’nde Sarı Hurdası Alımı

Güzeltepe mahallesinde hurda sarı alım satım hizmeti veriyoruz. Güzeltepe hurdacı İstanbul Hurdacılık olarak sarı araiş hurda, sarı çubuk ucu hurdası, MS-58 sarı çubuk talaşı hurdası, sarı araiş hurdası MS-70, araiş sarı alım satımında piyasaya hakimiz.

Sayfamızdaki Güzeltepe geneli hurda sarı pirinç kg fiyatı biraz önce güncellendi. Sayfamızdaki hurda sarı pirinç konuya bir göz atın.
Güzeltepe hurda sarı fiyatları öğrenmek için arayın. Güzeltepe’de hurda sarı imalat artığı, araba radyatörü hurdası, hurda sarı kırkambar, sarı külçe MS-58 hurdası, sarı su saati hurdası, sarı musluk, hurda fosfor bronz araiş alan firmayız.

Alüminyum Hurda Alımı Yapan Güzeltepe Hurdacı Telefonu

Alüminyum petek, alüminyum çatı sacı, alüminyum jant hurda, hurda alüminyum tel, alüminyum tas tabak hurdası, hurda alüminyum tencere tava için peşin ödeme veriyoruz. Profil, alüminyum matbaa kalıbı, hurda araiş, alüminyum sert kartel hurda, piston alıyoruz. Alüminyum talaşı, alüminyum kutu, alüminyum petek radyatör, alüminyum üretim artığı hurdası, hurda alüminyum levha alımı yapıyoruz.

Bu sayfadaki İstanbul Üsküdar Güzeltepe mahallesi hurda alüminyum fiyatlarını abonelerimizle saat başı paylaşıyoruz. Güncel bilgi için sitemizde çok daha önceden yazılmış hurda alüminyum metne bir göz atabilirsiniz. Güzeltepe’de hurda alüminyum alan hurdacılar içerisindeyiz. Yerinden hurda klima alüminyum radyatör, profil eloksallı alüminyum hurdası, hurda alüminyum alikobant, hurda alüminyum curuf almak için irtibat kurmanızı beklemekteyiz. Müşterilerimizin destekleriyle durmadan kurumsallaşıyoruz. Her türlü toptan alüminyum hurda alım satımı yapılır. Güzeltepe mahallesi hurda alüminyum fiyatları için telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Alüminyum, simgesi AI ve atom numarası 13 olan kimyasal bir element. Rengi gümüş olan, sünek bir metaldir. İstanbul Hurdacılık’a verdiğiniz destek nedeniyle size şükran duyuyoruz.

Güzeltepe Mahallesi Hurdacı Hurda Bakır Alımı

Hurda bakır alan yerler yazımızda daha geniş bilgi bulabileceksiniz. Güzeltepe mahallesi hurda bakır kg fiyatı anlık değişmektedir. Eşya, bakır petek, hurda hammadde, bakır tepsi, hurda levha satışı yapmak için hemen arayın. Bakır alan Güzeltepe mahallesi hurdacı telefon numarasını zorlanmadan arayarak keyifli servislerin keyfini yaşayın! Bakır profil, hurda kızıl bakır talaşı, antigron bakır kırma granür hurda hurdası, 40 ambar, hurda 3/8 bakır boru, hurda soyma bakır, yanık bakır alımı yapıyoruz.

Güzeltepe nin tümünde hurda bakır alıyoruz. Bakır tel hurda, hurda bakır kazan, TTR kırma, büyük bakır tencere, bakır lama hurdası alımlarında özel fiyat teklifleri sunuyoruz. Güzeltepe mahallesinde bakır hurda almak amacı ile yeni depomuzu oluşturduk. Telefon numaralarımızı arayın. İstanbul Üsküdar Güzeltepe mahallesi hurda bakır fiyatları sormak için arayınız.

Hurda Kablo Alan Güzeltepe Mahallesi Hurdacı

Bu bölgede fare yemez kablo, hurda çelik zırh kablosu, yer altı enerji kablosu, hurda çelik içli kablolar alım satımı sırasında en güncel fiyatı biz veriyoruz. İstanbul Üsküdar Güzeltepe mahallesinde hurda kablo alan firmalar içinde en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Güzeltepe mahallesinin en büyük hurdacısı ile kârlı bir ticaret diliyoruz.

Elektrik kablosu hurdası, %50 bakırlı hurda kablo, %30 bakırlı kablo, %40 bakırlı kablo alımında öncüyüz. Güzeltepe mahallesi çevresinde kablo hurda alıyoruz. Hurda ptt kablosu içi yağlı, ptt kablosu içi, telefon kablo hurdası, ptt kablo hurdası satanlar bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tek damar kablo hurdaları, iç tesisat kabloları, antigron kablo hurdaları, karışık kablo hurdaları, enye kablo hurdaları ticareti yapıyoruz. Yüksek tonajlı kablo hurdası alırken kablo hurdası borsası pahalı fiyat listesi sunuyoruz. Anlık bilgi öğrenmek amacıyla hurda kablo alanlar metine bir göz gezdirebilirsiniz.

Güzeltepe Mahallesi Yakınlarında Hurda Krom Alımı

Konumdan krom paslanmaz 304 hurda, krom paslanmaz 310 hurda, 316 kalite krom hurdası talaşı, paslanmaz krom 316 kalite hurda, hurda paslanmaz krom 310 kalite talaşı, hurda paslanmaz krom 304 kalite talaşı alım satımı maksadıyla iyi fiyat sunuyoruz. Üsküdar Güzeltepe de krom imalat artığı hurda, hurda krom 201 talaşı, krom paslanmaz 430 kalite hurda talaşı, krom 201 hurda, 430 krom paslanmaz hurdası, 202 paslanmaz krom hurdası, krom 202 kalite hurdası talaşı almayı sürdürüyoruz.

Güzeltepe çevresinde hurda krom alım satımı yapıyoruz. İstanbul Üsküdar ilçesinde hurda krom fiyatları sormak için bize çağrı bırakabilirsiniz. Krom hurdası alımı bölümümüzü dolaşmak iyi gelecektir.

Paslanmaz krom alan Güzeltepe mahallesi hurdacı depsouyuz. Hurda nikel ile işlenerek paslanmaz metal elde edilir. Sert yapısıyla zırhlı araba dahil önemli yerlerde krom hurdası kullanılıyor.

Üsküdar Güzeltepe Mahallesi Çevresinde Karışık Demir Hurda Alımı

Yüksek tonajlı inşaat demiri çubuğu hurdası, inşaat yıkım hurdası, inşaat demiri hurdası, pik demir, hurda döküm demir alım satımı yapıyoruz. Hurda demir alan hurdacı firmalar içindeyiz.
Güzeltepe hurda demir fiyatları hakkında bilgi almak için arayınız.

Demir hurdası, dünyada en fazla alınıp satılan madenler içindedir. Buradaki Güzeltepe mahallesi demir fiyatlarını abonelerimizle paylaşmaktayız. Adresten çıkma demir kapı, asansör malzemeleri, hurda tufal, hurda demir yangın merdiveni, pencere demiri, alım satımı yapıyoruz.

Güncel demir hurda fiyat listesi öğrenmek için zaman kaybetmeden arayın. Demir hurdası alım satımı gönderimize bakmak isteyebilirsiniz. Güzeltepe’de hurda toplama demir, hurda teneke, talaş demir hurdası, hurda dkp demir, extra hurda demir alıyoruz.

2. El Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Alımı

Titizlikle kullanılan sanayi tipi bulaşık makinası, tezgah üstü 2 kapaklı dolap, tezgah, endüstriyel çamaşır makinaları, pizza hazırlık dolabı, buz makineleri alıp satmaktayız. 2. El sanayi tipi mutfak ekipmanları alımı yapıyoruz.

Mısır makineleri, bakır işlemeli çay kazanı, ayran makinesi, espresso makinesi, kıyma makinesi dişlisi, tabldot, su sebilleri alımı yapmaktayız. Ardiyelerimizdeki döner ocakları, teşhir dolapları, hamur yoğurma kazanı, hücreli aspiratör, krom paslanmaz evye, dilendirici küveti, krom davlumbaz, krom paslanmaz yemek dilendiricileri, lokanta tipi set üstü meykap vs endüstriyel tipte mutfak aletlerini incelemeniz amacı ile siz değerli müşterilerimizi depolarımıza bakmaya davet ediyoruz. İkinci el bardak, çanak, çorba kasesi, cam bardak kurulama makineleri, tabak tezgahı, çelik tencere, kazan, tepsi, tava, tezgah üstü dolaplar satan firmalar firmamızın numarasını arayabilir.

Güzeltepe Mahallesi’nde Plastik Hurda Alan Hurdacı Firmalar

En iyi fiyata şeffaf pet şişe hurdası, pimapen imalat artığı, hurda kırkambar plastik, beyaz şeffaf naylon poşet hurdası, mavi, kırmızı kapak hurdası ticareti yapıyoruz.

Güzeltepe mahallesinin tümünde kristal polistiren hurdası, polipropilen moblen hurdası, ABS plastik hurda, hurda jelatin almaktayız. Bizi aramanızı bekliyoruz.
Güzeltepe hurda plastik fiyatları öğrenmek için arayınız. Plastik; oksijen, (N) azot, hidrojen (H), karbon (C) ve diğer organik veya inorganik elementler içeren monomer ile polimer malzemenin ismidir.

Çelik Konstrüksiyon ve Çatı Sökümü

Dayanıklılık bakımından en ideali çelik çatılardır. Hareketli cam çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, metal çatı, tonoz çatı, polikarbon çatı vb çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatı projelerinin yıkım söküm işleri ötekinden farklı yapılmalıdır. Çelik çatı sökümü konusunda tecrübeliyiz. Sökümden sonraki çelikler geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Güzeltepe çelik konstrüksiyon ahır söküm işlerinizde deneyimli ekibimiz ile güvenli hizmet vermekteyiz.

Çelik konstrüksiyon yapı ve prefabrike depolar söküm işlerinde yapının inşaat projeleri incelenmelidir. Böylece ikinci el çelik konstrüksiyon çatı makasları ve ikinci el çelik konstrüksiyon malzemesi şeklinde satılacak olanlar ayrılarak değerlendirilebilir. Kapalı alanların en önemli taraflarından biri kuşkusuz çatılarıdır. Çelik çatı daha uzun ömürlüdür.

Güzeltepe Mahallesi Çevresinde Çelik Raf Hurda Alanlar

2. el metal raf ihtiyaçlarınızda çıkma raflarla hizmet vermekteyiz. Daha geniş bilgi edinmek için hurda raf sayfamızı ziyaret etmelisiniz. Hurda raf demiri alıyoruz.

Genelde kapanan ayakkabıcılar tarafından satışa sunulan market rafı hurdası, reyonlar, çelik raf hurdası, demir raf hurdaları, teşhir rafları içlerinden bizim seçtiğimiz yeniden farksız duran 2.el raf hurdası satan firmalar arasındayız. Üsküdar Güzeltepe hurda raf fiyatları hakkında detaylı almak maksadı ile çağrı merkezimizi aramanız yeterli olacaktır.

Güzeltepe Mahallesi Çevresinde Kağıt Hurdası Alım Satımı:

Avantajlı fiyata hurda karton, renkli kağıt hurdaları, koli hurdaları, beyaz kağıt hurdaları alanlar arasındayız. Üsküdar da ve Güzeltepe mahallesinde bristol kağıt hurdası, hurda gazete, kuşe kağıt hurdası ticareti yapıyoruz. Toptan hurda okul kitapları, A4 kağıt hurdaları, defter hurdası, peçete hurdası alımında göstermiş olduğumuz extra müşkülpesentle müşterilerimize daha çok oranda kazanma imkanı takdim ediyoruz. Güzeltepe hurda kağıt fiyatları öğrenmek için arayın. Geri dönüşüm kitap hurdası hakkındaki okuyabilirsiniz. Üsküdar Güzeltepe mahallesinde hurda kağıt alım satımı yapmaktayız.

Güzeltepe Mahallesi Çevresinden Çinko Hurdası Alımı

Mavimsi açık gri renkteki çinkonun atom numarası 30 kütle numarası 65,409(4) g/mol’dür. Element olan çinko amonyak, amin, siyanür, halojen iyonlarıyla birleşerek bileşikler meydana getirmektedir. Çinko madeni, yer kabuğunda en çok miktarda bulunan metal elementlerinden biridir.

Antik çağlardan beri bilinen bir cevherdir. Lakin üretim biçimi ve kullanımı tam anlaşılamadığından başka metallerle karıştırılan bir elementtir. Üsküdar Güzeltepe mahallesi hurda çinko çatı sökümü, çinko levha hurdası alıyoruz.

Güzeltepe Mahallesi Hurdacılar Sitesi

Üsküdar Güzeltepe mahallesi hurdacılar sitesi içerisinden hizmetlerimizi yerinize getirmekteyiz. Lakin hurda araç veya araba hurdası almamaktayız. Bu sebep ile hurda araba yedek parçası için edilen çağrıları kabul etmemekteyiz. Şüphesiz Güzeltepe sanayi sitesinde çıkma otomobil yedek parçası alıp satan yerler bulabilirsiniz. Rica ediyoruz bu tür istekleriniz için o firmalar ile irtibat kurmanız olacaktır.

Hotor hurda, titanyum hurda, nikel hurda, imalat artığı, karbür hurda alıyoruz. Güzeltepe oto sanayi hurdacı firmasıyız. Hurda metaller alırken ayrım yapmadan alıp satıyoruz. Nema 23, Nema 46, Nema 34, Nema 17 hurda step motor alımı yapmaktayız.

Akü Hurda Alım Satımı

Elektrik enerjilerini kimyasal enerji şeklinde depolayan ihtiyaç halinde elektrik enerjisi olarak vermeye yarar. Aküler, sadece çalıştırmaya kullanılmazlar. Bunlarla birlikte alıcıya akım iletmek, amperajı dengelemek çok yüksek devirde alternatörlerin ürettiği voltaj fazlalığını gidermek maksadı ile akülerin ve benzeri görevleri vardır.
Güzeltepe mahallesi hurda akü fiyatları bulunan listemizi incelemek için telefonumuza çağrı bırakabilirsiniz. Aydınlatma, ateşleme ve çalıştırma amaçlı akülerden faydalanıyoruz.

Akü; motorsikletler ve benzeri enerji ihtiyacı duyulan toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla bazı elektrikli araç gereçlerde kullanılmaya devam ediliyor. Kuru akü hurda, küçük akü hurdası, sulu akü hurda alım satımı yapmaktayız.

2.El Sac Hurdası Alıp Satan İstanbul Üsküdar Güzeltepe Mahallesi Hurdacı Sitesi

Depo çatısı kaplamak amacı ile kullanılabilir. Güzeltepe mahallesinde sac hurda satmak amacıyla çok geçmeden arayın. Kapı, çatı, straforlu sandviç panel, varil üretilirken kullanılmaktadır. Değişik gemi, uçak gövdelerinde, tekerlekli taşıma araçlarının kapaklarında sıklıkla kullanılmaktadır. Varil, kapı, straforlu sandviç panel, çatı üretimlerinde sac elvha kullanılmaktadır. Tüm saydığımız malzemelerden hurda sac levha çıkarılabilir. Sac; demirlerin ince veya kalın levha haline getirilmiş halidir. İki silindir arasında farklı kalınlıklarda düzleştirilerek elde edilmektedir. Önceden belirlenmiş ebat ve ölçülerde kesilir. Hurda sac geri dönüşüm yapan yerler için önemlidir.

Güzeltepe Mahallesi Hurdacı Fiyatları

Yeni hurda krom fiyatları konulu içeriği okuyabilirsiniz. Hurdacı sitemizdeki Güzeltepe hurda fiyatları hergün güncel olarak değiştirilmektedir. Güncel Güzeltepe hurda fiyatları hakkında bilgi sormak için hemen arayın. Bütün hurda alımlarımızı yükseltilmiş hurda fiyatları ile gerçekleştiriyoruz.

Elektronik Hurda Alanlar

Hurda Bilgisayar parçaları işlemci CPU, tonerli yazıcı, modem, lcd monitör, fotokopi makinesi, ekran kartı, elektronik kart, power supply, sunucu, resim tarayıcı, ana kart, ses kartı, DDR Rulo, ram, harddisk alıyoruz. Elektronik çamaşır makinesi, vantilatör, mutfak terazisi, fırın, filtre kahve ve çay makinesi, fön makineleri, kombi, klima, ütü masası, ocak, bulaşık makineleri, buzdolabı, ütü almaktayız.

Her türlü elektronik alet için peşin ödemeler yapıyoruz. Adroid telefon işlemcileri, elektrik trafosu parçaları, röle, termik röle, adaptör, elektrik panoları, GSM baz istasyonu kartları, kontaktörler satın alıyoruz.

Üsküdar Güzeltepe Mahallesi İkinci El İnşaat Malzemesi Alan firmalar

Ayrıca kapanan şirketlerden almış olduğumuz küçücük ekonomik tavanlar, kiremitler, fayanlar, laminantlar satıyoruz. Müteahhitlerce bir kaç site yapımında kullanılan yük asansörü, alçı mikseri, boya tabancası, harç karıştırma makinesi 2.el seyyar iskele, hurda plywood mevcuttur. Yıkılmış ev vs. binalardan elde edilen hala kullanılabilir durumda 2.el pencere, mutfak dolapları, demir kapı alımı yapıyoruz.

Üsküdar Güzeltepe Mahallesi Fabrika Bozumu

Yıkım işi yapmak iş sağlığı ve güvenliği bakımından risk taşımaktadır. Uzmanlarca yapılmalıdır. Güzeltepe mahallesi fabrika sökümü konusunda lideriz. Her yapının projesi ötekinden farklıdır. Dolayısı ile yıkım şekilleri de faklı biçimdedir. Fabrika sökümünde öncelikle sökülecek binanın detaylıca dolaşılması gerekmektedir.

Hurda Jeneratör Alan Firmalar

Hurda jeneratör satanlar bizden teklif isteyiniz. 2.el jeneratör alım satımı yapıyoruz.
Güzeltepe mahallesi hurda jeneratör fiyatları sormak için arayınız. Bilindiği gibi her tür makinenin ömrünü tamamlaması ve bozulması kaçınılmazdır. Fakat ikinci el jeneratörler çalışmıyor olsa dahi değerlidir. Elektriğe ulaşmamızı kolaylaştırılan elektriğin erişilemediği bölgelerde elektrik jeneratörü kullanılmaktadır.

Kurşun Hurdası Alımı Yapan İstanbul Üsküdar Güzeltepe Mahallesi Hurdacı Telefonları

Kurşun cevherleri patlatma, kazma, kırma ve öğütme benzeri aşamalar sayesinde çıkarılır. Ekstraktif metalurji ile işlenmektedir. Kurşun yaygın kullanılan en eski metaldir. İstanbul Hurdacılık olarak Güzeltepe mahallesinde Çatı minare kurşunu, kurşun yağmur oluğu, levha kurşun, kurşun boru sökümü için dilediğiniz yere araçlarımızı yönlendiriyoruz. Ayrıca Güzeltepe de hurda çinko levha alıyoruz. Elinizde hurda çinko numaralarımızı şimdi arayabilirsiniz. Hayatı kolaylaştırmak sebebiyle kabloların yalıtımında, çeşitli alaşımlarda, benzin katkısında, askeri mühimmatlarda, kimyasal maddeler ve pigmentlerde, akü imalatı, radyasyon yalıtımlarında kurşundan faydalanılmaktadır. Dünyada doğal olarak bulunabilir.

İlgili Makaleler

0 (533) 680 2655 WhatsApp