Altıntepe Mahallesi Hurdacı

Altıntepe mahallesi hurdacı firması olarak ikinci el eşya alım satımında yüksek fiyat teklifi uygulamaktayız. Yüksek miktarlı hurda malzeme alışverişlerinde Altıntepe mahallesi merkezindeki piyasadan yüksek fiyat uygulamaktayız. Altıntepe hurdacı profesyonel bir firma olarak hizmet veriyoruz. Hurda malzeme alımlarında titizlikle piyasasından fazla fiyat teklifleri sunabilmekteyiz. Altıntepe mahallesindeki hurdacılar içinde lider konumdayız.

İstanbul Hurdacılık hurdalarını satmak isteyenlere daima hizmet sunmaktadır. Aldığımız malzemenin tutarını taşırken hesaplamaktayız. Yüksek tonajlı hurda alan firma mı arıyorsunuz? Altıntepe mahallesi hurdacı olarak hurdacılık yapıyoruz. Altıntepe mahallesinden temiz kullanılmış ofis mobilyası ve hurda eşyalar almaktayız.

Altıntepe mahallesinde geri dönüşüm tesisleri içindeyiz. Maltepe Altıntepe mahallesi hizmet veren İstanbul Hurdacılık öncülüğünde İstanbul Maltepe Altıntepe mahallesinde hurda alım hizmetinin gelişmesine önemli katkılarda bulunuyoruz. Günlük Altıntepe hurda fiyatları ile alım satım yapmaktayız. Tüm hurda eşyanız için zamanınızı iyi değerlendirerek telefon numaralarımıza ulaşıp 1 dk içerisinde fiyat teklifi edinebilirsiniz.

Maltepe Altıntepe mahallesinde hurda alanların bir numarası olmanın onurunu paylaşmaktayız. Her tür hurda malzemeleri almak amacı ile Altıntepe Mahallesi’nde hurdacı deposu açıyoruz.

Altıntepe Mahallesi Hurdacı Numarası

Yirmi yedi yıldan bu yana on binlerce kilo sarı malzemeyi geri dönüşüm aracılığı ile yerli ekonomiye kazandırabildik. Bu sayede çevremize daha çok zarar verilmedi. Zaman kaybetmeden telefon numaramızı arayarak, en yüksek hurda fiyat listesiyle hurdanızı peşin paraya döndürebilirsiniz. Bu yüzden hurda fiyat listesi istemek üzere bizi aramanız yeterli olacaktır.

Maltepe Altıntepe hurdacı numarası sitemizin içinde tek tıkla arayabileceğiniz konumda bulunuyor. Anlattığımız üzere geri dönüşüm geleceğe yatırım yapmaktır. Şayet sizlerde isterseniz elinizdeki hurda malzemenin satışını gerçekleştirerek firmamıza katkı sağlayabilirsiniz. Altıntepe mahallesi hurdacılık faaliyetlerimizi sunduğumuz bölgeler içindedir.

Altıntepe Mahallesi Hurda Alan Firmalar

Altıntepe mahallesi merkezinde hurda malzeme alımı işleri yaptığımız hakkında bilgi içeren bir gönderi paylaşmıştık. Altıntepe ‘de çinko hurdası, CNC artığı, hurda kalay, çelik, zamak hurda alıyoruz. Hurdalarını satmak isteyenlerin memnun olmasına öncelik vererek çok çalışmaktan kazanarak hizmet vermeyi arzu ediyoruz. Dolayısıyla her türlü profesyonelliği ayağınıza getirmekteyiz.

Bugün size Altıntepe mahallesinde hurda alanlarla aramızdaki tecrübemizi anlatıyoruz. Toptan alüminyum hurda, hurda bakır, hurda demir, hurda kablo, hurda çinko,hurda sarı, ve çatı minare kurşunu alımı yaparken Altıntepe mahallesi hurdacılarından daha yüksek fiyat listesi veriyoruz. Altıntepe mahalle merkezinde hurda alan firmalar arasında hızlı hizmet ve tecrübeli personelimizle öncü durumdayız. Altıntepe mahallesinde yerinden ikinci el malzeme ve hurda alım satımı yapıyoruz.

Altıntepe Mahallesindeki Hurdacılar

Altıntepe de hurdacılık hizmetleri mi arıyorsunuz? Altıntepe deki en tecrübeli hurdacı firma İstanbul Hurdacılık burada! En doğru hizmetleri sunarak daha çok kâr elde etmeyi amaçlayarak yüksek hurda fiyatları uygulamaktayız.

Sizde her türlü hurda malzeme satışı yapmak sebebi ile numaramızı kaydedebilirsiniz. Altıntepe de hurdacı olarak Altıntepe ‘nin etrafında hurdacılık hizmetleri veriyoruz. Her tonajdaki hurdanız için çevrenizdeki hurda alım çalışanlarımızı gönderiyoruz. 27 senelik sektörel deneyimle Altıntepe piyasasına liderlik ediyoruz. En yakın Altıntepe hurdacı firma olarak buradayız. Maltepenin tamamında yaptığımız gibi Altıntepe etrafında da hurdacılık hizmetlerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. Bütün Maltepe hurdacı ihtiyacınıza cevap veriyoruz.

Sarı Hurdası Alımı Yapan İstanbul Maltepe Altıntepe Mahallesi Hurdacı

Altıntepe hurdacı İstanbul Hurdacılık olarak pirinç sarı araiş hurda, MS-70 hurda sarı araiş, MS-58 hurda sarı çubuk ucu, sarı talaş hurdası, MS-64 sarı pirinç araiş hurdası alımıyla iştigal ediyoruz. Altıntepe ‘nin tamamında hurda sarı araba radyatörü, sarı su saati hurdası, hurda sarı vana musluk, sarı külçe hurdası, kırkambar sarı hurda, hurda sarı imalat artığı, hurda bronz fosfor alan firmayız.

Sayfamızdaki Maltepe Altıntepe mahallesinde pirinç sarı ton fiyatını grubumuzda paylaşıyoruz. Hurda sarı alan hurdacı konulu metni okuyabilirsiniz.
Altıntepe hurda sarı fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayın. Altıntepe mahallesinde hurda sarı ticareti alan hurdacıyız.

Alüminyum Hurda Alan Altıntepe Hurdacısı

Hurda alüminyum ofset matbaa, alüminyum piston, alüminyum sert kartel hurdası, alüminyum araiş hurdası, hurda alüminyum kalın profil için peşin ödeme yapıyoruz. Altıntepe ‘de alüminyum hurdası alan yerler arasında lideriz. Firmamız İstanbul Hurdacılık’a verdiğiniz önem ve destek nedeniyle sonsuz teşekkürler.

Alüminyum tel hurda, alüminyum petek, alüminyum tencere, alüminyum sac, çıkma alüminyum jant, hurda alüminyum tas tabak alımı yapan hurdacıyız. Alüminyum, atom numarası 13 ‘dür. Rengi gümüş olan, sünek bir metal cinsidir. Yerinden alüminyum klima radyatör hurdası, hurda alüminyum eloksallı profil, hurda alüminyum alikobant içi, alüminyum curuf hurdası alımı için telefonunuzu bekliyoruz.

Her türlü tonajlı alüminyum hurda alımı yapıyoruz.
Altıntepe mahallesi hurda alüminyum fiyatları için firmamıza ulaşın. Alüminyum talaş hurda, alüminyum radyatör peteği, alüminyum levha, alüminyum üretim artığı, hurda alüminyum kutu alımı yapıyoruz. Sayfamızdaki İstanbul Maltepe Altıntepe mahallesi alüminyum fiyat listesini grubumuzdakilerle paylaşmaktayız. Anlık bilgi için sayfamızdaki hurda alüminyum alanlar metine bir göz atabilirsiniz. Hurdasını satanların yardımıyla Altıntepe de her geçen gün tecrübe elde ediyoruz.

Altıntepe Mahallesinde Hurda Bakır Alanlar

Bakır alan Altıntepe mahallesi hurdacı iş yerimizi tek tuşla arayın tecrübeli servislerimizin keyfini sürün! Maltepe Altıntepe ‘de bakır hurdası alanlar arasında yer alıyoruz. Aşağıdaki numaramızı arayabilirsiniz. İstanbul Maltepe Altıntepe mahallesi hurda bakır fiyatları bulunan listemizi istemek için arayabilirsiniz.

Tonajlı hurda bakır alımı yazımızda daha geniş bilgi mevcuttur. Altıntepe mahallesi hurda bakır kilo fiyatı her gün değişmektedir. Bakır tepsi, hurda bakır hammadde, hurda levha, hurda bakır petek, hurda bakır süs eşyası satışı yapmak için arayın.

Kırkambar hurda, ince bakır profil hurda, kızıl bakır talaşı, soyma bakır, 1/2 bakır boru hurdası, bakır yanık hurda, hurda antigron bakır kırma granür alımı yapıyoruz. Bakır tel, bakır tencere, TTR kırma, bakır lama, büyük boy bakır kazan alınır. Altıntepe nin her sokağında hurda bakır geri dönüşümünde deneyimliyiz.

Kablo Hurdası Alan Altıntepe Mahallesi Hurdacı Firması

Hurda ptt kablosu içi yağlı, ptt kablosu içi, ptt kablosu, telefon kablosu hurdası satarak para kazanmayı isteyenler hemen bizi arayabilir. Maltepe’de hurda kablo alanlar arasında en iyi fiyat teklifini biz veriyoruz. Kablo hurda fiyatları hakkındaki yazıya göz atın. Hurda elektrik kabloları, %30 bakırlı hurda kablolar, %50 bakırlı kablo, %40 bakırlı hurda kablo alıyoruz. Hurda antigron kablolar, karışık kablo, tek damar kablo hurda, hurda iç tesisat kablosu, enya kablo hurdaları ticaretiyle uğraşan hurdacıyız.

Altıntepe mahallesinin en iyi hurdacısı İstanbul Hurdacılık ile sizde yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. İstanbul Maltepe Altıntepe mahallesinde hurda kablo alımı yapıyoruz. Yakın çevrede fare yemez kablo hurdaları, yeraltı kablosu, yer altı enerji kablo hurdaları, hurda çelik içli kablo alım satımı yaparken en yüksek fiyat listesini sunuyoruz. İstanbul Maltepe Altıntepe mahallesinde yüksek tonajlı hurda kablo alırken ederinden pahalı teklifler gerçekleştiriyoruz.

Hurda Krom Alım Satımı Yapan Altıntepe Mahallesi Hurdacı Sitesi

Hurda krom alımı bağlantısının linkine tıklayabilirsiniz. Maltepe Altıntepe mahallesinde hurda krom alımı yapan hurdacıyız. Maltepe’de hurda paslanmaz krom fiyatları bulunan listemizi incelemek için telefonumuza ulaşın. Paslanmaz krom hurda alanlar arasındaki Altıntepe hurdacı firması İstanbul Hurdacılık en iyi fiyatlarla burada. Maltepe Maltepe’de krom paslanmaz 201 hurdası, krom paslanmaz tank hurdası, 201 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, 202 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, hurda krom paslanmaz 430 kalite, 202 kalite paslanmaz krom hurda, paslanmaz krom 430 hurda talaşı alıyoruz.

Konumdan hurda paslanmaz krom 310 kalite talaşı, krom paslanmaz 316 kalite hurdası, 304 krom paslanmaz hurda, paslanmaz krom 316 kalite hurdası, paslanmaz krom 310 kalite hurdası, hurda krom paslanmaz 304 talaşı ticaretiyle uğraşan firmayız. Krom, nikelle karıştırıldığında paslanmaz oluşur. Gerektiği kadar yapısı nedeniyle zırhlı araba dahil bir çok yerde krom hurdası kullanıldığı bilinmektedir.

Altıntepe Mahallesi’nde Hurda Demir Alanlar

Demir hurda alan geri dönüşüm firmaları içerisindeyiz.
Altıntepe hurda demir fiyatları bulunan listemize ulaşmak için arayınız. Demir hurdası, yeryüzünde bol miktarda satılan madenler içerisindedir. Sayfamızdaki Altıntepe mahallesi toplama demir hurdası fiyat listesi günceldir. Anlık demir hurdası fiyat listesi edinmek nedeni ile fazla zaman kaybetmeden arayın. Hurda demir alan yerler gönderisini okumak iyi gelecektir.

Altıntepe mahallesinde extra demir, teneke hurdası, hurda demir talaşı, dkp demir hurda, hurda toplama demir için peşin ödeme veriyoruz. Adresten demir trabzan, demir kapı, hurda pencere korkuluğu, tufal hurda, asansör hurdaları, alımı yapan hurdacıyız. Tonajlı inşaat hurdası, inşaat demir hurdası, inşaat demiri çubuğu hurdası, döküm demir, hurda pik demir için nakit ödeme yapıyoruz.

2. El Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Alım Satımı

2. El bardak, tabak, servis bıçağı, cam bardak yıkama makineleri, tabak tezgahı, paslanmaz krom kazan, tencere, tava, tepsi, tezgah altı dolap satmak isteyenler bizi arayabilir. Temiz durumda endüstriyel bulaşık makinası, tezgah altı dolap, mermer tezgah, endüstriyel çamaşır makinası, pizza dolabı, buz makineleri alıp satmaktayız.

Köpüklü ayran makinesi, çay ocağı malzemeleri, tabldot, kıyma çekme makinesi dişlisi, su sebili, espresso makinesi, pop corn arabası alımı yapıyoruz. Depolarımızdaki hamur yoğurma kazanları, döner ocakları, teşhir dolapları, sanayi tipi ocaklar, endüstriyel aspiratör, krom paslanmaz evye, dilendirici küveti, bakır davlumbaz, meze reyonları ve benzeri endüstriyel mutfak ekipmanını incelemek için almak isteyenleri depolarımıza bakmaya davet etmekteyiz. 2. El sanayi tipi restoran mutfağı aletleri alıyoruz.

Altıntepe Mahallesi Hurdacı Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları hakkında yazılmış konuya bir göz atın. Listemizde paylaştığımız Altıntepe hurda fiyatları hergün değiştirilmektedir. Profesyonel Altıntepe mahallesi hurdacı firması olarak hurda alımlarımızı yenilenmiş hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Anlık Altıntepe hurda fiyatları sormak için hemen arayın.

İkinci el Sac Hurdası Alanlar

Sac; metallerin ince veya kalın levha haline getirilen biçimidir. Haddeleme ile farklı kalınlıklarda düzleştirilir. Kullanım alanına göre belirlenmiş ölçü ve boyutlarda kesilir. Kapı, straforlu sandviç panel, varil, çatı üretim alanlarında kullanıldığı bilinmektedir. Çeşitli tekerlekli otomobillerin kapaklarında, gemi, uçak gövdelerinde kullanılmaktadır. Varil, demir kapı, sandviç panel, çatı üretim alanlarında sac elvha kullanılmaktadır. Tüm bu eşyalardan sac hurdası çıkarılabilir. Ek bina tavanı kaplamak için kullanımı uygun olan oluklu sac temin ediyoruz. Altıntepe mahallesi bölgesinde sac hurda alan hurdacılar arasındayız. Sac hurdası geri dönüşüm yapan fabrikalar için önemlidir.

2.El İnşaat Malzemeleri

Ayrıca malesef işi bırakan nalburlardan almış olduğumuz küçücük ucuz laminant parkeler, fayans ve kalebodurlar, tavan, kiremitler satıyoruz. Tamamlanmış projelerde alçı mikseri, boya makinesi, yük asansörleri, harç mikseri az kullanılmış iskele, plywood hurda 2.el olarak satılır. Yıkılmış elbiseci benzeri binalardan ayrılan yeni ayarında ikinci el pimapen pencere, kapı, mutfak dolabı alıyoruz.

Altıntepe Mahallesi Hurdacılar Sitesi

Maltepe Altıntepe mahallesi hurdacılar sitesi içinde 7/24 hizmet veriyoruz. Fakat hurda araç veya bisiklet hurdası alım satımı yapmıyoruz. Dolayısı ile hurda veya 2.el oto yedek parçası sormak için edilen çağrıları kabul etmemekteyiz. Şüphesiz Altıntepe oto sanayisi içinde çıkma araba parçası alan dükkânlar vardır. Rica ederiz çıkma araç parçası ihtiyaçlarınızda o firmalar ile iletişim kurmanızdır.

Altıntepe mahallesi sanayi hurdacı firmasıyız. Hurdacılıkda ayrım yapmıyoruz. Nema 46, Nema 17, Nema 23, Nema 34 step motor hurdası almaktayız.

Titanyum hurda, nikel hurdası, karbür hurdası, motor hurda, hurda imalat artığı satmak amacıyla arayabilirsiniz.

Altıntepe Mahallesinde Fabrika Bozumu

Fabrika sökerken yıkılması arzu edilen mülkün detaylıca dolaşılarak ihtiyaçlar dahilinde aletlerin hazırlanması doğru olur. Her binanın inşa projeleri birbirinden farklıdır. Bu sebeple yıkım şekilleri de faklı biçimdedir. Fabrika yıkım işleri tamamlamak iş güvenliği sebepleriyle risklidir. Tecrübeli personellerce kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Altıntepe mahallesi fabrika sökümü işinde tecrübeliyiz.

Elektronik Hurda Alanlar

Çamaşır makineleri, 7 programlı bulaşık makinesi, fön makineleri, çay ve filtre kahve makinesi, ocak, ütü, mini buzdolabı, kombi, vantilatör, fırın, klima, ütü masası alıyoruz. Termik röleler, şarj cihazı, elektrik panoları, röleler, akıllı telefon işlemcileri, kontaktörler, elektrik trafoları, GSM baz istasyonu kartları almaktayız. Bilgisayar parçaları Hurdası ekrankartı, CPU işlemci, ram, power supply, tonerli yazıcı, ses kartı, tarayıcı, CRT monitör, server, anakarat, fotokopi makinesi, ADSL modem, DDR rulo artıkları, SATA hard disk, elektronik kart almaktayız. Sıfır ve kullanılmış elektronik eşya alım satımında bedelini yerinde ödemekteyiz.

Çelik Raf Hurda Alan Firmalar

Çelik raf hurdası alımı yapıyoruz. Genelde ticari hayatını sonlandırmış işyerleri tarafından satışa sunulan market rafları, ürün reyonları, çelik raf hurdaları, demir raf hurdaları, mağaza raf hurdası arasından tarafımızdan seçilen hala kullanılabilir durumda 2.el raf hurdası satan firmalar içerisindeyiz.

İkinci el hurda raf ihtiyaçlarınız için buradayız. Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak maksadıyla 2.el raf alımı sayfamıza göz atmanız yeterlidir. Altıntepe mahallesi raf hurdası fiyatları hakkında bilgi almak amacıyla hatlarımızı aramanız yeterlidir.

Altıntepe Mahallesinde Sökme Kurşun Hurdası Alan Hurdacı Firmalar

Doğada doğal olarak çıkarılmaktadır. Doğadaki cevherler kazma, patlatma, kırma ve öğütme benzeri aşamalar ile elde edilmektedir. Ekstraktif metalurji yöntemleri ile işlenmektedir. Yaşam alanlarımızda akü üretiminde, mühimmat üretiminde, kimyasal maddeler ve pigmentlerde, benzin katkısında, radyasyondan korunmak amaçlı yalıtımlarda, kablo yalıtımı üretimlerinde, alaşımlarda kurşundan faydalanılmaktadır. Altıntepe mahallesi hurdacı İstanbul Hurdacılık olarak levha kurşun, kurşun yağmur oluğu hurdası, Cami minare kurşunu, hurda kurşun boru sökümü için dilediğiniz yere geliyoruz. Ayrıca Altıntepe ‘de hurda çinko almaya devam ediyoruz. Çinko hurdası satın alan yerler arıyorsanız hemen aramadan karar vermeyin. Kurşun yaygın kullanılan en eski metallerdendir.

Akü Hurda Alım Satımı Yapan Altıntepe Mahallesi Hurdacı Telefonları

Elektriğin kimyasal enerji biçiminde depolanmasını sağlayan lazım olduğunda elektrik enerjisi olarak veren depolardır. Aküler, yalnızca çalıştırmaya kullanılmazlar. Bunlarla birlikte voltaj ve amperaj dengelemek, alıcılara elektrik akımı göndermek yüksek devirlerde alternatörün ürettiği voltajı gidermek maksadı ile aküden faydalanılarak cihaz korunmaktadır.
Altıntepe mahallesi hurda akü fiyatları için arayınız. Çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme gereken yerlerde akümülatörler kullanılmaktadır.

Akü; motosikletler benzeri taşıma araçları ile bazı elektronik alet edavatlarda elektrik depolamak amacıyla kullanılır. Kuru akü hurda, sulu akü hurda, küçük akü hurdası hizmetini itina ile tamamlıyoruz.

Altıntepe Mahallesi Plastik Hurdası Alım Satımı

Altıntepe hurdacı firma olarak ABS plastik, hurda polipropilen moblen, polistiren kristal hurdası, hurda jelatin alıyoruz. Bizi aramanızı bekliyoruz.
Altıntepe hurda pimapen fiyatları için telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Tonajlı pimapen imalat artığı hurdası, şeffaf naylon, hurda pet şişe, kırkambar plastik hurda, hurda mavi ve kırmızı kapak alan hurdacı firmasıyız. Hurda plastik, Azot, oksijen, (C) Karbon, Hidrojen ve diğer organik ya da inorganik elementlerle oluşturulan monomer ve polimer malzemelere verilen isimdir.

Altıntepe Mahallesi Yakınlarından Hurda Kağıt Alanlar

Altıntepe ‘de toptan hurda fotokopi kağıdı, kitaplar, hurda defter, kağıt havlu peçete alırken uyguladığımız fazladan hassasiyetle hurda satıcılarına normalden daha yüksek oranda kazanma avantajı veriyoruz. Altıntepe hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi edinmek için bize çağrı bırakabilirsiniz. Bir diğer sayfamızdaki geri dönüşüme kitap alımı hakkındaki içeriği okumalısınız. Altıntepe mahallesinde karton, kağıt hurdası almaktayız.

Daha fazla fiyatlarla beyaz kağıtlar, renkli kağıt, kartonlar, koli alanlar arasındayız. İstanbul Altıntepe mahallesinde kuşe kağıt hurdası, hurda bristol kağıt, hurda kullanılmamış gazete Altıntepe mahallesi hurda ve geri dönüşüm firması olarak hizmet sunmaktayız.

Çelik Konstrüksiyon Sökümü

Altıntepe ‘de çelik konstrüksiyon depo sökümünde Yirmi yedi deneyimli iş geçmişine sahip personellerimizle güvenli hizmetler veriyoruz. Çelik çatı sökümü işinde tecrübeye sahibiz. Kalan çelik parçalar geri dönüşüme kazandırılır. Hızlı kapatma bakımından en uzun ömürlü çelik çatılardır. Panel çatı, kenet çatı, metal çatı, skylight, tonoz çatı, hareketli cam çatı, polikarbon çatı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatıların söküm yıkımı ötekinden farklı yöntemlerle tamamlanmaktadır. Çelik konstrüksiyon yapı ve prefabrike hangarlar sökümünde yapının inşaat projesine dikkat edilmelidir. Bu şekilde ikinci el çelik çatı makası ve ikinci el çelik konstrüksiyon malzemeler şeklinde satılabilecek olanlar alıcıya sunulmaktadır. Mekânlar için en önemli alan hiç kuşkusuz çatılarıdır. Çelik çatı yapıların kullanım süresini hızlandırmaktadır.

İkinci el Hurda Jeneratör Alanlar

İkinci el jeneratör hurdası satanlar firmamızdan fiyat teklifi eksperlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz. Jeneratör hurdası alırken en güncel fiyatlarını İstanbul Hurdacılık sunmaktadır.
Altıntepe mahallesi hurda jeneratör fiyatları için yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bilindiği gibi her türlü malzemenin ömrünü tamamlaması ve bozulması olasıdır. Lakin eski jeneratörler bozuk olsa dahi alınıp satılır. Hayatımızı kolaylaştırılan elektiriğin bulunmadığı yerlerde jeneratörlerden yararlanılmaktadır.

Hurda Çinko Alan En Yakın Hurdacılar

Çinko, yerkabuğunda en fazla bulunabilen elementlerden birisidir. Altıntepe mahallesi hurda çinko levha, çinko çatı hurdası alıyoruz. Açık gri mavimsi renktedir.

Antik dönemlerden beri bilinmektedir. Ancak üretim biçimi ve kullanımı tam manası ile öğrenilemediğinden öteki metaller ile karıştırılarak kullanılmıştır. Çinko halojen, amonyak, siyanür, amin iyonları ile kompleks bileşikler oluşturuyor.

İlgili Makaleler

0 (533) 680 2655 WhatsApp