Semizkumlar Mahallesi Hurdacı

Semizkumlar da hurdacı şirketlerinin en iyisi olarak hizmet detaylarımızı sizler için bir araya getirdik. Semizkumlar hurdacıları arasında liderlik yapıyoruz. Semizkumlar da hizmet veren İstanbul Hurdacılık sektörel anlamdaki kalitesiyle Semizkumlardaki hurda alım ve geri dönüşüm hizmetlerinin tüm bilinenlerini profesyonel anlayış ile değiştirmekteyiz.

Semizkumlar mahallesindeki piyasanın üzerinde hurda fiyat listesiyle alım yapıyoruz. Semizkumlar mahalle merkezinde hurdacı firmasıyız.

Toptan hurda eşya alışverişinde Semizkumlar mahallesi fiyatlarından yüksek fiyat uyguluyoruz. Semizkumlar hurdacısı bir firma olarak hizmet veriyoruz. Hurda malzeme alımında tecrübeyle piyasasından daha fazla fiyat teklifi sunabilmekteyiz. Yüksek miktarda değerli hurda malzeme satmak istiyor musunuz? Profesyonel Semizkumlar mahallesi hurdacı olarak hurdacılık yapmaktayız.

Hurdanızın tutarını öğrenmek için vakit kaybetmeden İstanbul Hurdacılık çağrı merkeziyle irtibat kurup 2 dakika geçmeden fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz. Semizkumlar mahallesi hurdacı ve geri dönüşümcüsü olarak hurda malzeme alıyoruz.

Alınacak hurdaların değerini tartarken hesaplıyoruz. Semizkumlar hurdacısı İstanbul Hurdacılık sizler gibi kaliteden taviz vermek istemeyen müşterilerine haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Silivri Semizkumlar Mahallesi’nden hurda eşyalar ve kullanılmış ev eşyası değerinde alıyoruz. Hurdalarınızı adresinizden almak amacıyla ekip oluşturduk.

Semizkumlar Mahallesi Hurdacı Numarası

1996 yılından bugüne binlerce kilo hurda çinkoyu geri dönüşüme kazandırdık. Bizim aracılığımız ile ihtiyaçtan fazla doğal kaynağın yok edilmesi önlendi. Şimdi arayarak, güncel hurda fiyat listesi ile hurdanızı satabilirsiniz. Bu yüzden hurda satışı yapmak sebebiyle çağrı merkezimizi tuşlamanız yeterlidir.

Semizkumlar hurdacı numarası iletişim sayfamızın içeriğinde kolayca çevirebileceğiniz yerdedir. Görüldüğü gibi hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya yatırım yapmaktır. Şayet sizde isterseniz hurda satarak milli ekonomiye yardım edebilirsiniz. Semizkumlar mahallesi hurdacılık her tür hurda alım satımı hizmetlerimizi sürdürdüğümüz yerler arasında yer alır.

Semizkumlar Mahallesinin Hurdacıları

Semizkumlar da geri dönüşüm firması olarak Semizkumlar mahallesinin çevresinde hurdacılık hizmetleri veriyoruz. Her tonajdaki hurda için orada bulunan hurda taşıma ekiplerimizi göndermeyi sürdürüyoruz. Profesyonel çalışmalar yürüterek standartlardan fazla kazanmayı istiyerek piyasadan yüksek hurda fiyat teklifi sunmaktayız.

Geri dönüşüm faaliyetlerinde 27 yıllık sektörel deneyimle sektöre öncülük etmekteyiz. En yakın Semizkumlar hurdacı numaramızı arayın. Silivri’nin her yerinde olduğu gibi Semizkumlar etrafında da hurda alım satımı servislerimizi sürdürüyoruz. Profesyonel Silivri hurdacı ihtiyaçlarınızda özenli hizmet vermekteyiz. Sizde her tür atık hurdası satmak sebebi ile numaramızı tuşlayabilirsiniz. Semizkumlar’da mahallesi hurdacılık hizmetleri mi arıyorsunuz? Semizkumlar’ın en büyük hurdacısı İstanbul Hurdacılık hizmeti ayağınıza getiriyor!

Semizkumlar Mahallesi Hurda Alan Yerler

Semizkumlar hurdacı firmamıza hurdasını satmak isteyenlerin memnun kalmasını ön planda tutarak çok çalışmadan kazanmayı amaç edindik. Dolayısıyla her türde hizmeti kapınıza kadar getirmekteyiz. İstanbul Silivri Semizkumlar mahallesinde dilediğiniz konumdan antimon hurdası alım hizmetleri vermekteyiz.

Silivri Semizkumlar da hurda alımı işlerinizde yardımcı oluyoruz. Toptan alüminyum, kablo, hurda bakır, kurşun,çinko hurdası, sarı hurda ve demir alımlarında yükseltilmiş fiyat listesi sunuyoruz. Semizkumlar mahallesi merkezinde hurda alan yerler içerisinde hızlı hizmet ve uzman kadromuzla öncülük ediyoruz. Silivri Semizkumlar mahallesinde antimon zamak hurda, çinko hurda, kalay, çelik hurda, üretim artığı hurda malzeme almaya devam ediyoruz. Bugün de sizin gibi kıymetli potansiyel müşterilere Semizkumlar da hurda alan fabrikalar ile firmamızın arasındaki profesyonel hizmetlerimizi açıklıyoruz.

Hurda Bakır Alan Semizkumlar Mahallesi Hurdacı Sitesi

Semizkumlar’ın tüm semtlerinden bakır hurda ticaretinde yeterli deneyime sahibiz. Semizkumlar’da bakır hurdası alan yerler içindeyiz. Bizi hemen arayın. En Yakın Semizkumlar mahallesi hurda bakır fiyatları sormak için arayın. Hurda bakır tas, bakır levha hurdası, hurda bakırlı petek, bakır süs eşyası, hurda hammadde satışı yapmak için hemen arayın.

Soyma bakır hurda, bakır antigron kırma granür, bakır profil hurdası, bakır kırkambar hurdası, hurda yanık bakır, 1/2 bakır boru hurda, bakır (kızıl) talaş alım hizmeti sunmaktayız. Hurda bakır alan hurdacı yazımızda detaylı anlatıma erişebilirsiniz. Hurda bakır fiyatları bütün Semizkumlar için değişmiş olabilir. Bakır tel, bakır tencere, büyük bakır kazan, hurda TTR kırma, bakır lama hurda alımlarında yüksek fiyat teklifi sunuyoruz. Semizkumlar mahallesinde hurda bakır alımı yapan hurdacı telefonunu şimdi arayın deneyimli hizmetlerin tadına varmaya başlayın!

Semizkumlar Mahallesi Hurda Sarı Pirinç Alan Yerler

Semizkumlar hurdacı İstanbul Hurdacılık olarak MS-64 sarı araiş, MS-58 çubuk ucu parça sarı hurdası, sarı pirinç araiş hurdası, MS-70 sarı araiş hurdası, MS-58 sarı çubuk talaşı hurdası alım satımı yapıyoruz. Sayfamızdaki Semizkumlar daki sarı pirinç fiyat listesini isteyene günlük ulaştırmaktayız. Geniş bilgi almak amacıyla sarı hurda alanlar yazıya göz atın.
Semizkumlar hurda sarı fiyatları bulunan listemize ulaşmak için arayabilirsiniz.

İstanbul da ve Silivri Semizkumlar mahallesinde hurda sarı ticareti yapmaktayız. Semizkumların tamamında kırkambar sarı, hurda sarı külçe, hurda sarı oto radyatör, hurda su saati, hurda sarı musluk, hurda bronz fosfor Cusn8, hurda sarı fermuar talaşı almaktayız.

İstanbul Silivri Semizkumlar Mahallesi’nden Demir Hurda Alan Hurdacı

Semizkumlar’da toplama demir hurdası, hurda teneke, talaş demir hurda, DKP demir, extra demir ticaretiyle uğraşan hurdacıyız. Hurda demir, dünya genelinde en çok alınıp satılan metaller içerisindedir. Buradaki Semizkumlar mahallesi toplama demir hurdası ton fiyatlarını grubumuzda paylaşıyoruz. Güncel anlık hurda demir kilo fiyatı talep etmek sebebi ile fazla zaman kaybetmeden arayabilirsiniz. Güncel demir hurda fiyat listesi makalemize kesinlikle göz atmalısınız.

İstanbul Hurdacılık Semizkumlar’da demir hurdası alan geri dönüşümcüler içinde bulunuyoruz. Yerinden demir ev kapısı, tufal hurda, asansör malzemeleri, demir merdiven korkuluğu, pencere korkuluğu, için nakit ödeme yapıyoruz. Semizkumlar’da tonajlı hurda inşaat demiri, hurda inşaat demiri çubuğu, yıkım hurdası, döküm demir hurdası, pik demir alırız.

Hurda Alüminyum Alan Semizkumlar Hurdacılar

Semizkumlar mahallesinde hurda alüminyum alanlar içindeyiz. Bu sayfadaki İstanbul Silivri Semizkumlar mahallesi hurda alüminyum fiyatları anlık güncelleniyor. Bloğumuzda bulunan alüminyum alan hurdacı makaleye göz atın.

Her nevi tonajlı alüminyum hurdası alıyoruz. Silivri Semizkumlar mahallesi hurda alüminyum fiyatları bulunan sayfamızı incelemek için arayınız. Alüminyum talaş hurdası, alüminyum radyatör peteği hurdası, alüminyum levha hurda, alüminyum kutu hurdası, hurda alüminyum imalat artığı satışı yapmak maksadıyla iletişime geçebilirsiniz. Alüminyum, simgesi AI ‘dir. Gümüş renkte, sünek metal türüdür. Sizlerin sayesinde durmadan profesyonelleşiyoruz. Silivri Semizkumlar mahallesinde konumdan hurda alüminyum kompozit, alüminyum curuf, alüminyum klima radyatör hurdası, profil eloksallı alüminyum imalat hurdası alımı yapmak için telefonlarınızı bekliyoruz.

Yirmi yedi yıllık firmamız İstanbul Hurdacılık’a verdiğiniz destek için teşekkürü hak ediyorsunuz. Alüminyum araiş hurdası, hurda alüminyum profil, piston, alüminyum matbaa hurdası, alüminyum sert kartel ticareti yapan hurdacıyız. Hurda alüminyum tencere tava, alüminyum tel, alüminyum tas tabak hurdası, alüminyum sac hurdası, çıkma alüminyum jant, alüminyum petek alım satımı yapıyoruz.

Kablo Hurda Alan İstanbul Silivri Semizkumlar Mahallesi Hurdacı Numarası

Semizkumlar’da hurda kablo alımı yapıyoruz. Bu bölgede fare yemez kablo hurdaları, çelik zırh kabloları, hurda çelik içli kablolar, yer altı enerji kablo hurdaları alımı yaparken piyasasının üstünde fiyat listesini biz veriyoruz. Kablo hurda fiyatı hakkındaki paylaşımımızı inceleyebilirsiniz.

Semizkumlar’ın en büyük hurdacısı İstanbul Hurdacılık firmamızla sizlerde yüksek kazanç elde edebileceksiniz. %30 bakırlı hurda kablolar, hurda %40 bakırlı kablo, %50 bakırlı hurda kablo, elektrik kablo hurdası alımı yapıyoruz.

Silivri Semizkumlar mahallesinde yüksek tonajlı kablo hurdası alımında piyasasından oldukça yüksek fiyat teklifi sunuyoruz. Telefon kablosu hurdası, hurda yağlı içli ptt kablosu, ptt kablo içi deşe hurdaları, hurda ptt kabloları satacak olanlar hemen bizi arayabilir.

Tek damar kablo hurdaları, iç tesisat kablosu hurdaları, hurda karışık kablo, hurda enye kablolar, antigron kablolar için nakit ödeme yapıyoruz. Semizkumlar mahallesi merkezinde kablo hurdası alan firmayız.

Semizkumlar Mahallesi Çevresinde Krom Hurda Alım Satımı

Krom hurdası alanlar arasında bulunan Semizkumlar mahallesi hurdacı depsouyuz. Sert bir yapısı olduğundan zırhlı araba dahil bir çok alanda hurda krom kullanıldığı biliniyor. Hurda nikel ile işlem gördüğünde paslanmaz elde edilir.

Hurda krom alan hurdacılar bölümüne bir göz atmalısınız. Silivri Semizkumlar mahallesinde krom paslanmaz 201 kalite hurda, krom paslanmaz 430 kalite hurda talaşı, paslanmaz krom 201 kalite hurda talaşı, krom makine hurdası, 202 krom hurdası talaşı, 430 krom paslanmaz hurda, hurda paslanmaz krom 202 almayı sürdürüyoruz. Dilediğiniz yerden 310 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, hurda paslanmaz krom 304 kalite talaşı, 316 kalite krom paslanmaz hurdası, 316 kalite paslanmaz krom hurda talaşı, hurda krom paslanmaz 310, 304 krom hurda ticareti yapıyoruz. Semizkumlar mahallesinde hurda krom alan hurdacı firmasıyız. Silivri’de hurda krom fiyatları için telefonumuza ulaşın.

2 el Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Alıyoruz

Tabldot malzemeleri, bakır çay otomatı, kıyma makinesi dişlisi, köpüklü ayran makineleri, kahve makinesi, bardak mısır makinesi, su sebili alıyoruz. Ardiyelerimizdeki döner ocağı, teşhir dolapları, hamur kazanları, lokanta tipi aspiratör, dinlendirme küveti, paslanmaz krom evye, davlumbaz, krom paslanmaz yemek dilendiricileri, sanayi tipi set üstü ocak ve benzeri endüstriyel mutfak ekipmanını yakından inceleyebilmeniz amacıyla alıcıları depolarımızı ziyarete davet ediyoruz. 2.el paslanmaz krom kazan, tencere, tava, tepsi, cam bardak kurutma makinesi, tezgah üstü 3 kapaklı dolap, servis bıçağı, tabak, bardak, tabak tezgahı satmak isteyenler bizimle iletişim kurabilir.

Kullanılabilir durumda lokanta tipi bulaşık makinası, tezgahlar, pansiyon tipi çamaşır makinası, tezgah altı dolap, pizza bekletme dolabı, buz makineleri alımı yapıyoruz. Sanayi tipi 2.el restoran mutfağı aletleri alımı yapıyoruz.

Semizkumlar Mahallesi Çevresinde Plastik Hurdası Alanlar

Semizkumlar mahallesi çevresinde hurda ABS plastik, polistiren, hurda polipropilen moblen, jelatin almaktayız. Telefonlarınızı bekliyoruz. Semizkumlar hurda pimapen fiyatları sormak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. En yüksek fiyatlarla hurda şeffaf naylon, pimapen artığı, kırmızı ve mavi kapak hurdası, kırkambar plastik hurda, şeffaf pet şişe için nakit ödeme yapıyoruz.

Hurda plastik; Karbon (C), azot, Oksijen (O), Hidrojen (H) ve diğer organik veya inorganik elementlerle oluşturulan monomer ile polimer malzemelerin ismidir.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Sökümü

Çelik çatı sökümlerini titizlikle tamamlamaktayız. Arta kalan çelikler geri dönüştürülebilir. Mekânlar için en önemli konulardan biri hiç şüphesiz çatısıdır. Çelik çatı kaplamaları mekânın kullanım süresini uzatmaktadır.

Silivri Semizkumlar mahallesinde çelik konstrüksiyon bina sökülmesinde 27 deneyime sahip ekibimiz ile güvenli hizmetler veriyoruz. Hızlı kapatma açısından en ideali çelik satı sistemleridir. Hareketli cam çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, metal çatı, tonoz çatı, polikarbon çatı benzeri çeşitleri bulunmaktadır. Bütün bu çelik çatıların yıkım sökümü diğerinden farklı yöntemlerle tamamlanmaktadır. Çelik konstrüksiyon binalarla prefabrike ahırlar sökülürken binanın inşaat projelerine özen gösterilmelidir. Böylelikle ikinci el çelik çatı makası ve ikinci el çelik malzeme şeklinde satılacaklar değerlendirilebilir.

Çelik Raf Hurda Alım Satımı

Semizkumlar mahallesi raf hurdası fiyatları öğrenmek amacı ile telefonumuzu tuşlayabilirsiniz. Hurda raf demiri alıyoruz. 2.el raf hurdası ihtiyaçlarınız için çıkma raflarımız mevcut. Fiyat listesini incelemek için hurda raf alan hurdacı firma hakkında bilgi paylaştığımız haberimizi inceleyiniz. Genelde restorasyon yapan yerler tarafından satışa çıkarılan çelik raflar, market rafı hurdası, teşhir reyonları, demir raflar, mağaza rafları içlerinden personelimizce seçilen yeni gibi ikinci el raf satan firmalar içindeyiz.

Kağıt Hurdası Alıp Satan Semizkumlar Mahallesi Hurdacı Telefonları

Bulunduğunuz yere en yakın adresten defter hurdası, hurda okul kitabı, A4 fotokopi kağıdı hurdası, peçete ve kağıt havlu hurdası alımlarında uyguladığımız extra özen sayesinde hurda satıcılarına daha fazla oranda kazanma avantajı yöneltiyoruz.
Semizkumlar hurda kağıt fiyatları için arayınız. Silivri de ve Semizkumlar mahallesinde bristol hurda, hurda kuşe kağıt, yeni gazete hurdası için nakit ödeme yapıyoruz. Değerinden yüksek fiyata beyaz kağıt hurdaları, hurda koli, hurda karton, renkli kağıt hurdası alıyoruz. Daha önce paylaşılan hurda kitap hakkındaki içeriği okuyabilirsiniz. Semizkumlar mahallesinde hurda karton kağıt alım satımı yapıyoruz.

Çinko Hurda Alan Semizkumlar Mahallesi Hurdacı

Çinko elementi halojen, siyanür, amin, amonyak iyonları ile birleşerek bileşikler meydana getirmektedir. Çinko, antik dönemlerden beri bilinen bir cevherdir. Lakin kullanım biçimi ve üretimi tam öğrenilemediğinden başka metallerle karıştırılan bir elementtir. Çinko mavimsi açık gri renktedir.

Semizkumlar da hurda çinko levha, hurda çinko çatı sökümü alıyoruz. Çinko metali, yerkabuğunda en fazla bulunan metal elementlerinden biridir.

Silivri Semizkumlar Mahallesi Hurdacılar Sitesi

İmalat artığı, hurda motor, karbür, hurda şablon nikel, titanyum satmak için iletişim kurabilirsiniz.

Silivri Semizkumlar mahallesi hurdacılar sitesi içinden hurda alım hizmetlerini yerinize getiriyoruz. Katiyen hurda araç veya araba hurdası alımı yapmıyoruz. Bu nedenle hurda araç parçası için aramamalısınız. Kuşkusuz ki Semizkumlar sanayisinde çıkma araba parçası işleriyle uğraşan dükkânlar bulabilirsiniz. Rica ederiz çıkma otomobil parçası işlerinizde o firmalar ile iletişime geçiniz.

Semizkumlar sanayi sitesi hurdacı firmasıyız. Hurdacılıkda ayrım yapmadan her hurdayı alıyoruz. Nema 34, Nema 23, Nema 17, Nema 46 step motor hurdası satımı yapmaktayız.

Akü Hurda Alıp Satan Semizkumlar Mahallesi Hurdacıları

Elektriğin kimyasal enerji şeklinde depolanmasını sağlayan ihtiyaç halinde elektrik olarak vermeye yarayan depolardır. Ateşleme, aydınlatma ve çalıştırma işlerinde akümülatör hali hazırda akülerden faydalanılmaktadır. Hurda kuru akü, küçük akü hurdası, Sulu akü hurdaları alıyoruz.

Aküler, yalnızca çalıştırmaya kullanılmazlar. Bunlarla birlikte amperajı dengelemek, alıcılara akım iletmek yüksek devirlerde alternatörlerin üreteceği voltaj düzeltmek maksadı ile aküler kullanılarak cihaz korunur. Semizkumlar mahallesi hurda akü fiyatları sormak için firmamıza çağrı bırakabilirsiniz. Akü; arabalar benzeri taşıma araçlarıyla bazı elektrikli aletlerde kullanılmaktadır.

İkinci el Sac Hurdası Alımı

Hurda sac geri dönüşüm firmalarınca satın alınır. Kümes çatısı kaplamak amacıyla kullanabilirsiniz. Semizkumlar mahallesinde sac hurdası alım satımı için fazla zaman harcamadan arayabilirsiniz. Sac; metallerin levha şekline getirilen biçimidir. Merdaneler arasında değişik inceliklerde düzleştirilerek üretilir. Belirli ebat ve ölçülerde kesilmektedir. Varil straforlu sandviç panel, kapı, çatı üretim alanlarında kullanıldığı bilinmektedir. Çeşitli uçak ve gemi gövdelerinde, tekerlekli vasıtaların gövdesinde sıkça kullanılmaktadır. Varil, çatı kaplaması, sandviç panel, demir kapı üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Tüm bu eşyalardan sac hurdası temin edilmektedir.

Semizkumlar Mahallesi Hurdacı Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları içeriğiyle paylaşılmış metine göz gezdirebilirsiniz. Deneyimli firma olarak hurda alımlarını güncel Semizkumlar hurda fiyatları ile gerçekleştiriyoruz. Güncel Semizkumlar hurda fiyatları ile hurda satmak için hemen arayın. Hurdacı sitemizdeki Semizkumlar hurda fiyatları anlık güncel olarak değiştirilmektedir.

Hurda Elektronik Alımı

Masa üstü Bilgisayar Hurdası yazıcı, işlemci, lcd monitör, ses kartı, ram, güç kaynağı, DDR Rulo, VDSL modem, elektronik kart, fotokopi makineleri, resim tarayıcı, SATA hard disk, eski ana kart, ekran kartı, server almaktayız. Adaptör, elektrik pano malzemeleri, IOS telefon kartı, kontaktör, elektrik trafoları, GSM baz kartları, termik röle, röle satın alıyoruz.

Her türlü elektrikli ev aletleri alımında benzersiz fiyat veriyoruz. Çamaşır makineleri, klima, terazi, ütü, saç kurutma makinesi, ütü masası, ocak, türk kahvesi ve çay makineleri, 5 programlı bulaşık makineleri, fırın, vantilatör, kombi, mini buzdolabı almaktayız.

2.El İnşaat Malzemesi

İnşatlarda inşaat vinci, boya makinesi, alçı mikseri, harç mikseri az kullanılmış vidalı iskele, ikinci el plywood alımı yapıyoruz. Birde batan nalburlardan satın aldığımız defolu dayanıklı laminant parke, fayans, tavan, kiremitler satışı yapıyoruz. Yıkılmış öğrenci yurdu vs binalardan ayırılan hala kullanılabilir durumda 2. el pimapen pencere, mutfak dolapları, demir kapı satıyoruz.

Semizkumlar Mahallesi’nde Fabrika Yıkımı ve Makine Sökümü

Sökümden önce yıkıma hazırlanan imalathanenin detaylıca gezilmesi gerekir. Yıkım işleri yapmak ekosistemin korunması ve iş güvenliği sebepleriyle risk taşıyan işler içerisinde sayılmaktadır. Uzmanlarca yapılmalıdır. Yapıların inşa projeleri diğerlerinden farklıdır. Dolayısı ile yıkım şekilleri farklıdır. Semizkumlar mahallesi fabrika yıkımı konusunda lideriz.

Semizkumlar Mahallesi Çevresinden Jeneratör Hurdası Alımı

Hayatımızı kolaylaştırılan elektrik enerjisinin erişilemediği yerlerde elektrik jeneratörleri kullanılmaktadır. Semizkumlar mahallesi merkezde jeneratör hurdası alım satımı yapıyoruz. Silivri 2.el jeneratör fiyatları için arayın.

Kullanıma bağlı olarak her şeyin ömrünü tamamlaması ve bozulması mümkündür. Lakin eski jeneratörler çalışmıyor olsa dahi alınıp satılabilir. Hurda 2.el jeneratör satanlar bizden teklif istemeden karar vermeyin.

Kurşun Hurdası Alan Hurdacı

Kurşun tarihten bu yana kullanılan metallerdendir. Semizkumlar hurdacı İstanbul Hurdacılık olarak kurşun oluk, kurşun levha, Cami minare kurşunu, kurşun boru hurda söküp alıyoruz. Ayrıca Semizkumlarda hurda çinko levha alımlarına özel fiyat listesi uyguluyoruz. Hurda çinko satacak yerler arıyorsanız firmamızı 7/24 arayın.

Kurşun mühimmatlarda, benzin katkısında, kimyasal maddeler ve pigmentlerde, akü imalathanelerinde, radyasyondan korunmak sebebiyle üretilen yalıtım malzemelerinde, kabloların izolasyonlarında, alaşımlarda sıkça kullanılmaktadır. Yer kabuğunda doğal olarak çıkarılmaktadır. Kurşun cevherleri kazma, kırma, patlatma ve öğütme benzeri aşamalarla çıkarılır. Ekstraktif metalurji ile işlenmektedir.

İlgili Makaleler

0 (533) 680 2655 WhatsApp